Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Dzisiaj jest 27 kwie 2018, 10:16

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: [COM] Kroniki Atlantis
Wdowa
Awatar użytkownika

trochę długo trzeba było czekać na kolejną część Twojego opowiadania, ale przyznam, że było warto, chociaż w tym odcinku właściwie nic jeszcze nie zostało do końca wyjaśnione. ale jakiś rozówj akcji jest ;)
Dlatego czekam na ostatnią część, bo zastanawia mnie, jak to wszystko się skończy (przewinęłam sobie spoilery, bo wolę mieć jednak niespodziankę).

Podoba mi się wątek z Callisto - nienawidziłam tego co zrobili z tą postacią w piątym sezonie a u Ciebie mimo wszystko jest już po właściwej stronie ale ma rysy tej "oryginalnej" Callisto co mi bardzo odpowiada.
Fajny jest też motyw z Aresem i Afrodytą, ale to już chyba kiedyś pisałam.
Po Gab juz widać stopniową przemianę pod wplywem powrotu X, co też jest ciekawym zabiegiem, biorąc pod uwagę to jak zachowywała się w poprzednich odcinkach.
Podobał mi się szczególnie ten moment, chociaż trochę patetyczny :) :

Cytuj:
- Dziękuję – szepnęła dziewczyna, będąc w coraz większym szoku. Takiej postawy się nie spodziewała. Raczej ostrej, żołnierskiej reprymendy.
- Nie dziękuj – Gabriela była już przy wyjściu z namiotu. Włosy targał jej chłodny nocny wiatr. – Żyj.

Bardzo mnie zastanawia, co będzie dalej z Najarą, skoro już się gdzieś tam pałętała w międzyczasie a Eve ją uratowała. Zapewne w jakimś wyższym celu, skoro Callisto maczała w tym paluszki. I czemu Ares krwawi jak szlachtowany prosiak. Hm. no nic, pozostaje mi czekać na kolejną część:)

Tytuł: Re: [COM] Kroniki Atlantis
Miłośnik Chleba Orzechowego
Awatar użytkownika

Hell z początku myślałam że jak założyłaś nowy temat to napisałaś jakiś FF :D

To jest już nowa część? ooo!!!

Wdowa
Awatar użytkownika

Argo. :) szanse na napisanie przeze mnie jakiegokolwiek fanfiction są mniej więcej takie same jak na założenie tumblera. tzn., właściwie żadne. i tylko w chwilach desperacji biorę to pod uwagę :)

Aiglon, obiecuję jakoś jutro się wziąć za kolejną część. z tego co mówiłaś, akcja trochę się rozwija więc moze byc ciekawie :P

Żołnierz Petraklesa

W końcu się doczekałam! :D Mam nadzieję, że na kolejne części znów nie będziesz nam kazała czekać pół roku :P

Co do treści...WOW! Wciąga strasznie! :P Zaskoczyłaś mnie tym, że tak szybko uśmierciłaś Kronosa. Myślałam, że on coś tam jeszcze namiesza. Dla Xeny to właściwie żaden przeciwnik był :P Opis walki Xeny świetny. Oddaje klimat XWP ;)
Zdziwiona jestem również, że Gabriela tak szybko odpuściła Xenie. Najpierw wrzeszczała na nią, że ją nienawidzi, że jej nie wybaczy, nie zaua, a później tak szybko się na nią rzuca? :P Chyba, że ten sen tak na nią podziałał :P Myślałam, że Xena będzie musiała się troszkę namęczyć żeby znów zdobyć zauanie Gabrieli.
Kiedy kolejna część? ;)

Władca Ostateczny
Awatar użytkownika

no meczyla sie poprzednie 8 rozdzialow ;-)
Poza tym Gabby raczej nie mogla juz sie powstrzymac, za daleko zajechala, juz meczylo ja to ciagle udawanie. To nie jest durny smark, co sie ebdzie orbazal przez 15 lat, tylko dorosdla kobieta, raczej przyzywczajona do tego, ze bierze co chce. Xena udowadnia jej na kazdym kroku, ze chce wrocic, ile mozna sie meczyc. Poza tym tez jakos zdala sobie sprawe z ulotnosci sytuacji. Jak juz powiedziala do Kronosa - mam dla kogo zyc, to juz zakumala, ze faktycznie ma, no i doszlo do czgeo doszlo
W pierwotnym zamysle to sie miala miotac do samego konca, ale to FF nie scenariusz wiec...

Kronos zginal za swoja glupote, poza tym - co istotne, nie pzowolilby na takie rzeczy, na jakie pozwoli Tercjusz, ktory nienawidzi Gabrieli. I nienawidzi Xeny. A czemu - to sie niedlugo dowiecie. Kronos tez byl sentymentalny, byl miedzy mlotem i kowadlem. A xena zdawala sobei sprawe, ze musi go zabic, bo Gabriela nie powinna tego zorbic sama przez wzglad na Revana. Wykorzsystala okazje.

kolejna czesc to juz ostatni rozdzial. Bedzie dosc dlugi wiec potrzebuje chwili. Mam nadzieje ze do konca tygodnia ;-)

Żołnierz Petraklesa

W zasadzie masz rację, że Xena udowadnia Gabrieli na każdym kroku, że już nie jej zostawi :) Tercjusz wydaje się bardziej bezwzględny niż Kronos. Pewnie to i dobrze bo będzie ciekawiej :P Ja jednak myślałam, że to Gabriela zabije Kronosa, ale chyba lepiej, że to zrobiła Xena, mimo, że dla niej to żaden przeciwnik był ;)
Szkoda, że to już prawie koniec opowiadania, ale ciekawi mnie bardzo jak to zakończysz ;) Czekam niecierpliwie!

Awatar użytkownika

Aiglon proszę o piękne graficzne oprawienie całej kroniki bym mogła to sobie ładnie wydrukować i schować dla potomnych :P

Władca Ostateczny
Awatar użytkownika

najpeirw msuze skoczyc, rpzeczytac to jeszcze raz, poprawic wszystko i pewnie podopisywac jeszcze trioche (czasem mam ochote dorzucic jakis opis)
pozniej obiecuje ze bedzie wydane jak brakc dragon
a pozniej tlumaczenie mnie czeka (le sigh)

Awatar użytkownika

dzisiaj kupiłam zapasy do drukarki to będzie ładnie się drukować :P

Wdowa
Awatar użytkownika

Ostatni odcinek fajnie się zaczyna, do końca nie wiadomo, czy to sen czy też nie; przełomowy moment dla Gab, której własna podświadomość wreszcie podowiada, czego narawdę chce. Scena seksu też całkiem udana :P (nie ma powtórek ze spartacusa).
Dobrze pociągnięty wątek ze śmiercią Kronosa. Gab nie powinna go zabijać. Przy rozwiązaniu jakie wprowadziłaś od razu są dwie korzyści: G. nie działa wbrew sobie i poza tym zacieśnia się jej relacja z X dzięki temu, że tamta wykonała za nią brudną robotę.
W końcu X i G kolokwialnie to ujmując znowu są razem. Całkiem fajnie Ci wyszedł ten motyw, bo nie jest to pokazane w sposób nachalny, wszystko jest jednak swoją logiczną implikacją, psychologicznie jest też bardzo prawdopodobne. Gab jest zupełnie inną osobą niż była bezośrednio po śmierci Xeny i widać to w ich relacji. Nie jest nieśmiałą uległą dziewczynką, zna już trochę życie, wie, czego chce i nie pozwoli drugi raz się skrzywdzić. Z drugiej strony w Xenie pojawiają się subtelniejsze rysy, tym razem to ona musi starać sie przypodobać Gab i czekać. W pewnym sensie zataczają koło, osiągają jakiś złoty środek; każda z nich przejęła pewne cechy tej drugiej i to w wyraźny sposób zmienia stosunki między nimi.
Jeżeli chodzi o wątek Revan-Livia-Ares-Afrodyta to nadal czekam na jakieś dokładniejsze rozwiązanie. Póki co biedny chłopak nawet nie wie, kim jest jego matka. Ale chyba powoli zmierza to już ku końcowi? Ares i Afrodyta mają w sobie zadziwiająco dużo ludzkich cech, których wcześniej nie zdarzalo im sie uzmewnętrzniać. Jednak mimo wszystko taka wersja ich samych dosyć mi pasuje. Trochę mi szkoda Aresa - niby bóg wojny a jakieś aniołki zaszlachtowały go prawie jak prosiaka :P
Callisto i Michał - nadal mi się podoba. Nie lubiłam faceta od samego początku. Musiało byc z nim coś nie tak, jak z Luckiem w XWP. Ogólnie te anioły jakieś takie podejrzane mi się wydają. W końcu ujawnił swą prawdziwą twarz, pokazał do czego jest zdolny. A w imię czego działa? W imię jakiejś przepowiedni, która jeszcze się nie wypełniła i być może w ogóle się nie wypełni. I po to ma ochotę wybić ród Gabrieli i Xeny. Już Callisto, którą mniej bym podejrzewała o sensowne odruchy ma jakąś mniej inwazyjną wizję uratowania świata.
Poza kilkoma literówkami wszystko wydaje się w jak najlepszym porządku :)
Czekamy na zakończenie :)

Mistrz Katany
Awatar użytkownika

Chyba zrobie to samo co Argo czyli zaopatrze sie w nowe tusze do drukarki, zeby "Kroniki Atlantis" nie paletaly sie gdzies na komputrze, ale czekaly grzecznie w szufladzie za kazdym razem kiedy najdzie mnie ochota aby poczytac cos fajnego :D

Tak wiec Aiglon... - o tym ze uwielbiam "K.A" mowilam Ci juz nie raz. Dalej nic w tej sprawie sie nie zmieniam.
Powiem szczerze ze kazdy rozdzial czytam praktycznie na bezdechu bo tak mnie wciaga :roll: :lol:

Ciesze sie ze moje urodziny byly jedna z twoich motywacji do pisania kolejnych rozdzialow :D

Czekam na final. Oj czekam.

Władca Ostateczny
Awatar użytkownika

Ah misiaczki kocham was :D

Revan nie moze wiedziec kim jest jego matka, inaczej jeszcze by wpadl na debilny pomysl pomkniecia do mamusi. To jest dziecko, mimo wszystko. Ares i Afrodyta sa tam wrzuceni poza pierwotnym zamyslem, w sumie mieli to byc znajomi Callisto, ale tak bardziej pasowalo. Jako, ze na Atlantis mocy wielkiej nie maja, sa niejako jej pozbawieni, to musza sobei radzic niemal jako smiertelni. Zapewne bede musiala cos dopisac do rozdzialow zeby to powyjasniac.

Michal ma swoj tajny plan dotyczacy Xeny i Gabrieli, ma swoje zatargi z nimi z przeszlosci i z Gabriela jako taka. Na dodatek ujawni sie tez pochodzenie Gabby, bo ona taka zwyczajna nie jest i wszyscy to wiemy. Callisto dziala jednak bardziej z prywantch pobudek niz z checi ratowania swiata. raz, mogla wyrwac xene z wiezienia, co zorbila z wrodzaonym sobie wdziekiem. dwa, eve to jej potomek, tak jak i mala livia. Poz atym callistoz awsze wolala dzialac niz siedziec na tylku, obojetnie czy w dobrej czy zlej sprawie. Dostawala szalu, jak miala siedziec i czekac (vide Maternal Instincts), wiec dla niej to jest zabawa. Michala nie lubi, bo to jest starcie dwoch mocnych charakterow, a swoja pozycje w niebie buduje zaskakujaco szybko. Za syzbko. Michal mimo wszystko nie lubi konkurencji. Jest wziety niejako w dwa ognie, bo z jednej strony Callisto, z drugiej mimo wszystko sila wyzsza, ktora zachwycona nie bedzie (ale to inny temat).

Co do X i G - G sie miala miotac do samego konca, procz poczatkowej sceny seksu raczej nie rpzewidywalam kolejnych, fanfik to jednak nie scenariusz filmowy. Gabriela w koncu nie jest kretynka, a Xena to milosc jej zycia. Tym bardziej ze uratowala syna, zabila Kronosa, no ile mozna. Abstrtahujac od faktu, ze Gabby przez lata byla bardzo samotna i zgorzkniala. Teraz jakby odradza sie na nowo, ale ten zwiazek musial przeewoluowac. To ma byc partnerstwo. Uzupelnianie sie.

Zreszta final kaze im jeszcze pare razy sporjzec na ta sprawe z innej perspektywy, obiecuje was zaskoczyc ;-)

Wdowa
Awatar użytkownika

Aiglon pisze:
Revan nie moze wiedziec kim jest jego matka, inaczej jeszcze by wpadl na debilny pomysl pomkniecia do mamusi. To jest dziecko, mimo wszystko.

a nie bierzesz pod uwagę np., że wiedząc, kim jest Lwica od razu by ją znienawidził?

Władca Ostateczny
Awatar użytkownika

Oczywiscie ze biore pod uwage
Afrodyta i Ares tez o tym wiedza.
Gdyby mial 15 lat moze by i iznieniawidzil do szczetu
ale on ma 10 lat!

Oczywiscie, ze moz enie pomknalby do matki, ale moglby chlapac ozorem, bo dzieci sa jednak durne czasem ;-) Plus oni nie zamierzaja sie wdrazac w te tematy, zostawiaja to Gabrieli.

Wdowa
Awatar użytkownika

Aiglon pisze:
Co do X i G - G sie miala miotac do samego konca, procz poczatkowej sceny seksu raczej nie rpzewidywalam kolejnych, fanfik to jednak nie scenariusz filmowy. Gabriela w koncu nie jest kretynka, a Xena to milosc jej zycia. Tym bardziej ze uratowala syna, zabila Kronosa, no ile mozna. Abstrtahujac od faktu, ze Gabby przez lata byla bardzo samotna i zgorzkniala. Teraz jakby odradza sie na nowo, ale ten zwiazek musial przeewoluowac. To ma byc partnerstwo. Uzupelnianie sie.

no właśnie to mi się podobało, napisałam o tym wyżej. przecież są soulmates. jakoś to sie powinno w końcu ułożyć, ale na trochę innych warunkach - wg mnie.

Aiglon pisze:
Oczywiscie ze biore pod uwage
Afrodyta i Ares tez o tym wiedza.
Gdyby mial 15 lat moze by i iznieniawidzil do szczetu
ale on ma 10 lat!

nie znam się za bardzo na psychologii dzieci ;) ale hmm jaka Lwica była każdy wiedział, więc wydaje mi się, że może go trochę przerazić balast jaki zostanie mu zrzucony na barki. To przytłaczające dla dzieciaka, mimo wszystko. Chociaż można na to patrzeć również z tej strony, że lepsza nawet taka matka, która go jednak kocha na swój sposób niż żadna.

Władca Ostateczny
Awatar użytkownika

Coz, gabriela durna nie byla
poslala go do najlepszej szkoy na swiecie gdzi emieli go uczyc wielu rzeczy,l tez trzezwego myslenia. Ona zakladala ze kkiedys po niego wroci, predzej czy pozniej napewno chciala, ale naq razie nie bylo warunkow. Napwno tez odsuwala to w czasie, no i tez pewnie musialaby przygotowac na to caly dwor, blablabla. W momencie kiedy ma xene przy sobie, napewno inaczej na to patrzy. A szczegolnie po wielkiej wojnie, jaka sie dzieje

Wdowa
Awatar użytkownika

Zapewne patrzy inaczej.
I nie mówię, że postąpiła źle zostawiając go tam (sytuacja analgiczna do pozostawienia Solana przez Xenę, dla jego własnego bezpieczeństwa), przy niej na pewno byłby bez przerwy narażony na niebezpieczeństwa, Lwica raczej nie była uwielbiana przez pozostałych a słaby punkt w postaci dziecka na pewno starano by się wykorzystać w jakis sposób.
Po prostu mam wrażenie, że wiadomość o tym, kim jest matka Revana może na niego podziałać dosyć specyficznie, jakoś nie widzę opcji, aby szczęśliwy biegł w jej ramiona. Może pozostanie mu pewien żal? Jednak mimo wszystko zostawiła go, a to tylko dzieciak, który nie jest w stanie zrozumieć złożoności sytuacji.

Władca Ostateczny
Awatar użytkownika

Napewno pozostanie mu zal
ale z drugiej sotrny to bardzo madry mlody chlopiec ;-)

Żołnierz Petraklesa

Przeczytałam. To chyba nie jest jeszcze koniec? ;)
Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. To lubię najbardzej :D Jak zwykle świetne opisy. Wszystko było sobie łatwo wyobrazić ;) Nie wiem tylko czemu ten demon skojarzył mi się z bykiem :P Tak go sobie wyobraziłam.
Nie rozumiem też czemu Gabriela chciała zginąć? Szybko później też zmieniła zdanie. Troszkę mi to nie pasuje. Myślałam, że będzie bardziej dramatycznie ;)
Czekam też na spotkanie Gabrieli z synem.

Władca Ostateczny
Awatar użytkownika

mowisz, zeby to rzociagnac?
w sumie czemu nie
gabby sie czula zdolowana troche najara no i ogolnie zobaczyla jak wszystko na co pracowala sie rpozpada, to troche doluje.

Żołnierz Petraklesa

Jak uważasz. Chodzi o to, że tutaj chce się zabić, a za chwilę zmienia szybko zdanie. Xena jakoś nie namęczyła się zbytnio, żeby ją odwieść od tego. Sama chciała z nią zginąć. A co ze wspolnymi planami na przyszłość?
Ok Gabriela była zdołowana, ale co by zmieniła jej śmierć? Jej poddani zginęli albo stracili wszystko i śmierć Gabrieli by im nie wróciła życia i tego co stracili, dom, majątek itd. Dlatego nie rozumiem tego zamysłu ;)

Awatar użytkownika

I to już koniec? Cały czas odwlekam przeczytanie ostatniej części, nie dlatego że mi się nie podoba lub nie mam czasu. Ja po prostu nie chce żeby to się skończyło! Kocham Kroniki i tak mnie boli że to już koniec. Ale chociaż będę miała co czytać dzieciom i wnukom na dobranoc :P Oczywiście stosując w niektórych momentach cenzurę :D A tak na poważnie to ja się jeszcze wstrzymam, tak samo jak czekałam ponad tydzień żeby obejrzeć ostatni odcinek XWP. Wiem że to koniec, wiem jak to się skończy, ale chce jeszcze trochę pożyć ze świadomością że została jeszcze końcówka. W moim sercu będzie wielka pustka Aiglon! Tak bym chciała żebyś kiedyś napisała coś jeszcze... i cały czas czekam na ładną oprawę graficzną.
Dziękuje ci za Kroniki! To najlepszy FF jaki kiedykolwiek czytałam. Jak dobrnę do końca to skomentuje całość.

Władca Ostateczny
Awatar użytkownika

wow dziekuje ;-)
bardzo potrzebuje komentarzy szczerze mowiac bo pewnie to bede dopieszczac, pozniej idzie na tlumaczenie, pozniej zoabcyzmy

kto wie, moze bedzie ciag dalszy albo opowiadania krotsze ze swiata kronik....

Awatar użytkownika

Jak już skończę to na pewno przeczytam wszystko jeszcze raz od początku jednym tchem i skoro chcesz to bardziej dopieścić to mogę zwracać szczególną uwagę na błędy. Byłoby super gdyby pojawiły się krótsze opowiastki ze świata Kronik! :D
Nie musisz dziękować, twoje opowiadanie jest genialne i nie zamierzam być tutaj skromna :P Zdaje sobie sprawę ile czasu musiałaś na to poświęcić, mogłaś przecież to wszystko zachować dla siebie, albo pokazać wybranym osobom, ale pokazałaś nam wszystkim na forum, za to ja dziękuje tobie, że mogłam to przeczytać ;) Ja to naprawdę traktuje jak dalszą cześć XWP i będę kroniki wychwalać pod niebiosa i trzymać wśród zbioru książek z którymi nigdy się nie rozstaje i do których mam wielki sentyment. I jeśli nie masz nic przeciwko to po wydrukowaniu Kronik oprawiłabym je sobie w twardą okładkę z tą grafiką która jest na początku opowiadania ;) Mam nadzieje że kiedyś zostaniesz wielką pisarką bo masz wspaniałą wyobraźnie i potrafisz to wszystko przekazać za pomocą słów.

Władca Ostateczny
Awatar użytkownika

Wzruszylam sie
serio
bardzo dziekuje, to naprawde niesamowite cos takeigo przeczytac
ciesze sie ze sie podobalo ;-) Bardzo sie ciesze ;-)
W kwestii beta readingu chodzilo mi o to ze pewnie o czyms pozapominalam. Najpeirw msuze dodac torche meisa, zeby wszystko czytalo sie jasno i plynnie, wiecej opisow, czasem trzeba zmienic dialog zeby bylk bardziej "siarczysty". Bledy to ostatnia kolejnosc ;-)

Chociazby zupelnie pominelam Tekariusa, a powinnam go gdzies wepchnac w ta zaglade Atlatisa, Byl tez ten rybak, kotry pomogl xenie na poczatku.
To napewno dopisze
J zwrocila uwage na za krotkie wyrzuty sumeinia Gabrieli, tez to musze pozmieniac, 10 rozdzial pisalam juz z wielkim wysilkiem.

Ni eiwem cyz nei za szybko z Dagonami sie rozprawilam czy nie powinnam tez dodac skad mieli krew X/G
No i czy to cale zamieszanie z aniolami trzyma sie kupy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]