Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Dzisiaj jest 19 lut 2018, 15:49

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [08x1] Prometheus
Przyjaciel Eliego
Awatar użytkownika

I jego kumpel I, pojawił się jeszcze w "Quest". Mało, ale zawsze.

Wdowa
Awatar użytkownika

Co kto lubi.
Ale męski superbohater jest sztampowy, to wszystko już było i to nie raz.
Właśnie taka jest różnica z Xeną - pierwszy raz dali kobiecie przyzwolenie na wykonywanie tego, co normalnie robił facet ;)

Poskramiacz Callisto
Awatar użytkownika

Nie wiem czy było - nie oglądam dużo filmów.
Wiem, że Hercules jako serial mi sie podoba. I jak pojawiła się w nim Xena i jak potem stworzyli nowy serial dziejący się równolegle w tym samym świecie to miałem nadzieje, ze częściej przetną losy obydwu tych bohaterów.

Co do Iolausa to też mógłby być częściej. Mogli się pojawiać z Herculesem razem i mieć we czwórkę jakieś wspólne przygody :P

Strażnik dusz
Awatar użytkownika

Piotr pisze:
Mogli się pojawiać z Herculesem razem i mieć we czwórkę jakieś wspólne przygody :P

Myślę, że na pewnym etapie zaczęliby sobie nawzajem przeszkadzać.

Swoją drogą - skąd tak dobrze wiedzieli/ały, co się działo u drugiej dwójki? Przesyłali sobie gołębie pocztowe? Angażowali Hermesa? :P

Obrazek

Płacący długi
Awatar użytkownika

Mimo, że uwielbiam Herca, zgadzam się, że przy częstszych przygodach, zaczęliby wchodzić sobie w drogę ;) W końcu dwóch bohaterów głównych... ^^

Jedno jej spojrzenie i miasto leży w gruzach, za to ją wielbią, nie za jej urodę.

Obrazek

Przyjaciel Eliego
Awatar użytkownika

Obrazek

W zasadzie, to lubię ten odcinek , bo jak oglądałam go pierwszy raz, to zatliła się we mnie nadzieja, że może, kiedyś , coś ...( X i G).
Mówiąc krótko, zaczęło się oswajanie dotykiem -to jeszcze nie sub, ale coś się zadziało.
Obrazek
Xena , pocałowała się z Herkiem TRZY RAZY :!: TRZY :!:
Jak dla mnie, to o dwa razy za dużo. :lol:

Poskramiacz Callisto
Awatar użytkownika

Obrazek
Obrazek

Ja bardzo lubię ten odcinek. Głównie za relacje X+H i G+I. :) Jak oglądałem pierwszy raz to czekałem na kolejne wspólne odcinki. Niestety nie doczekałem się ich za wiele. :|
A i cała historia z uwolnieniem Prometeusza całkiem fajna. Nie rozumiem tylko dlaczego z Prometeusza zrobili jakiegoś skina z pampersem. :lol: I w dodatku gra go jeden aktor, a ktoś inny podkładał głos.
limanka pisze:
Xena , pocałowała się z Herkiem TRZY RAZY :!: TRZY :!:
Jak dla mnie, to o dwa razy za dużo. :lol:

Ale jesteś wyrozumiała. Myślałem, że napiszesz, że o trzy razy za dużo. :lol:

Przyjaciel Eliego
Awatar użytkownika

Staram się. Wyrozumiałość to moje drugie imię - zwłaszcza jeśli chodzi o facetów Xeny , i Gab, też ;)
Prawdę mówiąc , rozbawiła mnie scena , kiedy to ptaszysko - pterodaktyl jakiś czy coś, porwało Xenę i jak lecieli, to w tle było słychać dźwięk silnika odrzutowca .
No i na końcu - jak szły litery - lektor walnął, że w odcinku ucierpiał I a lód z zielonych jaj , żył długo i szczęśliwie, czy coś w tym stylu...
Kiedyś też tak było? Bo za cholerę nie pamiętam.

Poskramiacz Callisto
Awatar użytkownika

Tak, jeśli chodzi o facetów X i G to rzeczywiście trzeba być czasem wyrozumiałym. ;)
Nie znam się na ptakach. Trochę podobny do ptaka stymfalijskiego, ale to nie on.
Też nie pamiętam czy ten tekst końcowy to było wcześniej. Rzadko oglądam napisy końcowe.

Edit:
Lektor z Pulsu o tym nie wspomniał, ale jest w napisach końcowych taki tekst: "Iolaus was harmed during the production of this motion picture. However the Green Egg men went on to live long and prosperous lives."

Mistrz Katany
Awatar użytkownika

Zacznę od tego, że odcinek jest wyjątkowy. Poniekąd dlatego, że to pierwszy i jedyny odcinek "XWP" w którym występują główne postacie ''HercXenaWorld''. Co prawda w Herkulesie jest podobny odcinek "Judgment Day" Ale ten jest pierwsze chronologicznie. Do tego można dodać jeszcze odcinki z cyklu "Armageddon Now 1&2" i "Stranger in a Strange World". Choć te trzy odcinki dzieją się jakoby w innym świecie. Co do samego odcinka. Oceniam go jako bardzo dobry. Lepszy od "Judgment Day" z HTLJ.

Obrazek

Moja ogólna ocena całości to 4/5
Plusy:
- Wszyscy główni bohaterowie razem
- Relacja między Gabrielle i Iolausem. Brakowało tego w "Judgment Day".
- Trochę powrót do przeszłości, czyli "Herkules i Ognisty Krąg. Znowu Herkules musi ratować Prometeusza. Chociaż wcześniej Prometeusz wyglądał inaczej. :P I teraz nie walczył sam, bo miał u boku Wojowniczą Księżniczkę. :)
Herkules wspomniał również, że był wcześniej w tym miejscu razem ze swoim Ojcem, czyli Deja Vu "Ognisty Krąg" :)

Minusy:
-Minus jest taki, że to jedyny odcinek w Xenie, gdzie ta czwórka walczy razem. :P :x

Ciekawostka. Producenci zaczerpnęli ścieżkę dźwiękową ze wspomnianego powyżej filmu o Herkulesie.

Poskramiacz Callisto
Awatar użytkownika

mati98 pisze:
Zacznę od tego, że odcinek jest wyjątkowy.
Zgadzam się, jeden z moich ulubionych. :D
mati98 pisze:
Do tego można dodać jeszcze odcinki z cyklu "Armageddon Now 1&2" i "Stranger in a Strange World". Choć te trzy odcinki dzieją się jakoby w innym świecie.
Tak, tym bardziej SIASW, ponieważ poznane tam postacie X i G to inne postacie niż te które znamy z XWP.
mati98 pisze:
Relacja między Gabrielle i Iolausem. Brakowało tego w "Judgment Day".
Mi nie brakowało, głównie dlatego, że klimat tamtego odcinka nie sprzyjał takim rzeczom.
mati98 pisze:
Ciekawostka. Producenci zaczerpnęli ścieżkę dźwiękową ze wspomnianego powyżej filmu o Herkulesie.
O nie wiedziałem...

Mistrz Katany
Awatar użytkownika

Piotr pisze:
Mi nie brakowało, głównie dlatego, że klimat tamtego odcinka nie sprzyjał takim rzeczom.

W sumie masz racje. Nie wkomponowało by się to za bardzo w ten odcinek. Nie pomyślałem o tym :P Herkules i Iolaus mieli wtedy inne sprawy na głowie. Romans G i I w takiej sytuacji byłby nie na miejscu. :lol:

W piątym sezonie XWP mogliby dać Herkulesa i Iolasua. Dziwnie to wyglądało jak Xena walczyła z Bogami Grackimi, a Herkulesa jakby to w ogóle nie obchodziło. Raz tylko Ares o nim wspomniał w rozmowie z Ateną :P Jeden odcinek to trochę mało. I tak dobrze, że pojawił się chociaż w tym jednym. Krótko mówiąc nie mieli wyjścia, bo inaczej się tego zrobić nie dało. Ciekawy jestem czy Bogowie Greccy nie chcieli się zemścić na Herkulesie ?

Piotr pisze:
O nie wiedziałem...

Ja spostrzegłem to dopiero dzisiaj. :) Możesz sprawdzić. Jest to moment, chwile po uwolnieniu Prometeusza. Na pewno poznasz. ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]